Silindir ve Keman – Katok i Skripka izle

“Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” – Mustafa Kemal Atatürk

Eğer çalışmıyorsa alternatif kaynakları deneyin.

Silindir ve Keman – Katok i Skripka izle
7.5/10 154

Silindir ve Keman – Katok i Skripka izle

Sovyet Rusya’da dünyaya gelen usta sinemacı Andrey Tarkovskiy’in sinema tarihindeki yeri oldukça önemlidir. “Stalker”, “Solyaris”, “Offret” gibi yapımları sinemaya kazandıran Tarkovskiy’in yönetmenliğini yaptığı “Katok i skripka”, 1961 yılında çekildi. Senaryosu yine Tarkovskiy, Andrey Konchalovskiy ve S. Bakhmetyeva tarafından yazılan film, İngilizce’ye “The Steamroller and the Violin” olarak çevrildi. Igor Fomchenko, Vladimir Zamansky ve Marina Adzhubei’nin rol aldıkları filmin orjinal süresi 46 dakikadır. Çekimleri Moskova’da tamamlanan “Katok i skripka”, sinema severlerin muhakkak seyretmesi gereken başarılı bir eser.

Kemana karşı hayran bıraktıran bir yeteneği olan küçük bir çocuk hakkında olan film, Tarkovskiy’i tanımak ve anlamak açısından muhteşem bir eser. Yönetmenin çekim teknikleri ve olaylara bakış açısı, özellikle sonradan gelen yönetmenlerin örnek aldığı noktalardan.
The Steamroller and the Violin – Silindir ve Keman – Katok i Skripka

154 kez izlendi
IMDB Puanı :
Yapım Yılı ve Ülke :
Yönetmen : Andrey Tarkovskiy
Senaryo : S. Bakhmetyeva, Andrey Konchalovskiy
Oyuncular : Igor Fomchenko, Vladimir Zamanskiy, Marina Adzhubei, Yuri Brusser, Vyacheslav Borisov, Aleksandr Vitoslavsky
Yayın Tarihi : 30 Aralık 1961
Kategori : Dram
Etiketler :

Yorumlar